Czina Sándor Tagintézmény

Üdvözli Orosháza Város Általános Iskolája és Pedagógiai Szolgáltató Intézménye Czina Sándor Tagintézménye!

Köszöntöm Önöket!

Engedjék meg, hogy bemutassam iskolánkat, mely a Szőlő városrészben parkosított telken épült modern, napfényes épület. Tágas, füves belső udvara, telepített növényzete gyermekbarát környezetben nyújt lehetőséget a természettel való közvetlen kapcsolat megélésére, a gyermekek mozgásigényének kielégítésére. Ez utóbbit a 162 m2-es tornaterem és sportpálya is szolgálja.

Az első osztályban a Meixner-módszer segítségével tanítunk írni, olvasni. A magyar nyelv- és irodalom valamint a matematika tantárgyakat a Nemzeti Alaptanterv által javasoltnál magasabb óraszámban tanítjuk.

Célunk a biztos alapok megteremtése, melyekre építeni lehet; melyet a gyermek túlterhelése nélkül, tevékenykedtetés közben érünk el.

Az alsó tagozat 1-2. évfolyamán egésznapos munkaformában folyik a tanítás. Napközi otthonos csoportokat a 3. évfolyamtól szervezünk a szülők igényei alapján.

Tanulóinknak az angol vagy a német nyelv tanulására van lehetőségük. Mindkét idegen nyelvet képzett nyelvtanárok tanítják csoportbontásban. A Nemzeti Alaptanterv ajánlásával ellentétben a nyelvtanítást már az 1. évfolyamon elkezdjük órarendbe illesztve, választható foglalkozásként. Kötelezővé a 4. osztálytól válik.

Informatikát is 1. osztálytól tanítunk önálló, választható tantárgyként. Számítástechnika szaktantermünkben csoportbontásban folyik a munka.

Nevelésünkben kiemelt szerepet kap az egészséges életre nevelés, a testi és lelki egészség.
A tanulási nehézségekkel küzdők felzárkóztatásán kívül a tehetségek felkarolására is gondot fordítunk, ezekhez jó lehetőséget ad mind a választható tanórák rendszere, mind a csoportbontás.
Az egésznapos 1-2. osztályokban a délutáni szabadidőben a néptánccal, népi játékokkal ismerkednek a gyerekek.

A művészeti nevelés személyiségformáló hatásának hangsúlyos szerepe van nevelésünkben. Iskolánkban működnek a Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola művészeti csoportjai. Ezek: modern tánc, színjáték, képzőművészet.

Intézményünkben a hitoktatáson való részvétel fakultatív, az iskolai működési rendben állandó délutáni helye van.

Az iskolai diákönkormányzat élő: színes szabadidős programokkal szolgálja a gyerekek kulturális igényeinek kielégítését. Emellett teret ad az életkori sajátosságoknak megfelelő kulturált szórakozásnak is.

Az iskolai sportkör működtetésén kívül egyéb sportolási lehetőség is van már az alsó tagozatos korosztálynak is. Sportcsoportjaink a következők: futball, aerobic.

Nevelőtestületünk törekvése, hogy az iskolában folyó munkában a szülő aktív társként legyen jelen.

Igyekszünk szorongástól, gátlásoktól mentes légkört kialakítani, hogy az iskolánkból kikerülő gyermekek jól megalapozott tudással rendelkezzenek, s emberbaráti szeretettel közelítsenek mind korosztályuk, mind a felnőttek felé.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket.

Lipták Andrásné

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 3
Heti: 15
Havi: 13
Össz.: 13 025

Látogatottság növelés
Oldal: Iskolánkról
Czina Sándor Tagintézmény - © 2008 - 2024 - czinaiskola.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »